logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

Wycieczki

W dniach 10-12 maja 2018r. uczniowie klas Va, VIa, VIb, VIIa pod opieką Agnieszki Gładysiak, Elżbiety Cierpikowskiej, Ariela Rożnowskiego i Agnieszki Kolczyńskiej podziwiali Krainę Wielkich Jezior i zachwycali się widokami, które rozpościerały się na polodowcowych terenach północno-wschodniej Polski . Najpierw obejrzeli w olsztyńskim planetarium seans o  o galaktyce i  układzie gwiazd. Po zakwaterowaniu w BOCIANIM GNIEŹDZIE mieli czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu, podziwianie zachodu słońca na przystani, nad brzegiem jeziora oraz oganianie się od natrętnych komarów. Drugiego dnia ruszyliśmy do Świętej Lipki, by tam wysłuchać historii powstania bazyliki oraz przepięknego koncertu organowego, potem odwiedziliśmy zamek  w Reszlu oraz siedzibę Hitlera podczas II wojny światowej w Gierłoży, który chyba zrobił na nas największe wrażenie. Ostatni dzień to zwiedzanie twierdzy obronnej Boyen, rejs po jeziorze Niegocin oraz karmienie dzikich zwierząt w Parku w Kadzidłowie. Pełni emocji i wrażeń, dotlenieni i opaleni oraz trochę zmęczeni wróciliśmy do Strzelec. Wszyscy żałują, że wycieczka trwała tak krótko i z chęcią wrócą w tamte strony jeszcze raz. 

                                                                                             Agnieszka Kolczyńska


 

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki#sigFreeIde52d5a4517
  

Dnia 05 stycznia klasy VIIa i Va pod opieką pani A. Kolczyńskiej i pana A. Rożnowskiego wybrały się na lekcję savoir vivre`u do nowo odrestaurowanego pałacu w Malinie koło Kutna. Przywitała nas najpierw pani menadżer hotelu, która zaprosił na ciekawą prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą zasad dobrego wychowania. Uczniowie w teorii i praktyce mieli okazję przekonać się, jak należy zachować się przy stole, w restauracji czy na spotkaniu biznesowym. Następnie pan Henryk, emerytowany nauczyciel historii i  pilot wycieczek przeprowadził krótką lekcję historii  w tamtejszej okazałej bibliotece, dotyczącą dziejów samego pałacu w Malinie oraz  ościennych posiadłości. Mieliśmy okazję nauczyć się tańczyć poloneza w sali balowej oraz poleczkę, a także bawić się przy akordeonie i piosenkach pana kustosza. Poznaliśmy też zasady funkcjonowania hotelu i samej pracy hotelarza, czy menadżera. Ostatnim, najsmaczniejszym elementem był obiad, który zjedliśmy ze smakiem, a który był podsumowaniem  i wykorzystaniem wiedzy z początku naszej wizyty w pałacu. Z pewnością wrócimy tam jeszcze.

                                                                                                               Agnieszka Kolczyńska


 

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId8fc7c93721
  

 

W dniu 23 listopada 2017r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Odwiedzili Manufakturę Czekolady. Określenie „manufaktura” świetnie oddaje specyfikę tego miejsca. W Manufakturze Czekolady dzieci uczestniczyły w procesie wyrabiania czekolady, a nawet samemu przygotowały własną tabliczkę. Mogły wybrać czekoladę i dodać do niej suszone owoce, orzechy, kokosa, a nawet pikantne chili czy imbir. Po wypiciu kubka gorącej czekolady ruszyliśmy w dalszą podróż. Udaliśmy się do Parku trampolin.
Po obejrzeniu filmu instruktażowego i rozgrzewce z trenerami wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Największym zainteresowaniem cieszyły się skoki do dołu z gąbkami oraz rzuty do kosza po odbiciu z trampoliny. Kolejnym przystankiem wycieczki było EC1 Planetarium. Tutaj nasi milusińscy mieli przyjemność oglądać pokaz pt. „Prometeusz i Andromeda”. Był to czas spędzony w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Przewodnik bardzo skrupulatnie oprowadził nas po owych gwiazdozbiorach oraz udzielił odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu. To była naprawdę długa i wyczerpująca, pełna wrażeń wycieczka, która na długi czas pozostanie w pamięci. Na pewno niejednokrotnie w życiu codziennym
 i w szkole dzieci wykorzystają informacje  i umiejętności zdobyte tego dnia.

 

Barbara Jóźwiak

 


View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId516bf70f74
  

 

We wtorek, 7 listopada, uczniowie klasy IVA i IVB wraz z opiekunami zebrali się na placu przed szkołą by wyruszyć w podróż do Torunia. Przejazd autokarem odbył się  zgodnie z planem. Wizyta w Toruniu rozpoczęła się od słynnego planetarium. Uczniowie obejrzeli tam niezwykły seans „Wirująca Ziemia”. Dowiedzieli się co to jest ruch wirowy i obiegowy Ziemi, jak zmienia się wygląd nieba w ciągu roku oraz jaką rolę pełni gwiazda polarna. Następnie uczniowie udali się na interaktywną wystawę Geodium poświęconą Ziemi jako planecie. Każdy miał możliwość samodzielnie spowodować wybuch wulkanu czy sprawdzić masę swojego ciała na innej planecie. Po odwiedzeniu planetarium był czas aby zwiedzić starówkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Kopernika. Ostatnim , ale jakże ciekawym  punktem wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali tajne składniki i sposób wypieku słynnych na całym świecie Pierników Toruńskich. Dzieci miały również okazję samemu upiec pamiątkowego piernika. Przed wyjazdem uczniowie ze smakiem spożyli posiłek w restauracji. Najedzeni i zadowoleni udali się do autokaru. Po dwóch godzinach jazdy byli już pod szkołą, gdzie czekali rodzice.

 

Ewelina Bawej

 


View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId87f3bfc4fc
  

 

 

Dnia 26 października uczniowie klas siódmych i Va pod opieką Jolanty Piotrowicz-Albiniak, Marty Łykowskiej i Agnieszka Kolczyńskiej odwiedzili swoje miasto wojewódzkie. Na początku mieli przyjemność obejrzeć TARAPATY w kinie IMAX, film opowiadający o przyjaźni dwójki nastolatków wpadających ciągle w tytułowe tarapaty. Następnie przyszedł czas na wizytę w parku trampolin SALTOS. Tam pod okiem trenerów, podzieleni na grupy  mogli uczestniczyć w profesjonalnej, a jednocześnie jakże innej lekcji w-f. Na trampolinach mogli doskonalić skoki, salta, grę w zbijaka, czy w koszykówkę. Każdy miał okazję "popływać" w basenie z gąbkami, czy powspinać się na drabinkach. Ostatnim punktem wycieczki był spacer kanałami Łodzi w Muzeum Kanału "Dętka". Spacer może krótki, ale każdemu zapadł mocno w pamięć. Wcześniej, wybudowany 1926 roku kanał służył płukaniu sieci kanalizacyjnej w centrum miasta. Dziś zbiornik pod Placem Wolności to budowla zabytkowa - świetna atrakcja turystyczna Łodzi.


View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki#sigFreeId14de0a7b3e
  

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)