W środę 7 grudnia 2016 uczniowie klas V, pod opieką pań: Marzeny Reszke, Agnieszki Gładysiak i Eweliny Bawej, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Wycieczkę zorganizowano z okazji „Mikołajek”. Pierwszą z zaplanowanych atrakcji była wizyta w Księgarni Akademickiej, gdzie uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadań o tradycjach bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii. Uczniowie, podczas spotkania chętnie zabierali głos w dyskusji, poznali również kilka nowych słówek w języku angielskim. Drugim punktem wycieczki było muzeum animacji SE-MA-FOR. Świat bajek, który prezentuje muzeum, był świetną zabawą dla uczniów. Spotkali tu Pingwina Pik-Poka, Pacyka, Misia Uszatka i wielu innych bohaterów animacji. Wizytę rozpoczęła projekcja krótkometrażowego filmu, pt.: „Mokra Bajeczka”. Na wystawie dzieci zobaczyły modele lalek. Ponadto mogli przyjrzeć się jak powstaje film oraz poznać ciekawe historie tworzenia postaci z bajek. Nie już tajemnicą, które uszko Misia Uszatka jest klapnięte. Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybraną postacią z bajki. Nadszedł czas na odpoczynek i regenerację sił. Uczniowie udali się do łódzkiej Manufaktury, gdzie spożyli posiłek w restauracji McDonald’s. Następną atrakcją było odwiedzenie Groty Solnej, znajdującej się nieopodal Manufaktury, gdzie uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat soli oraz jej zdrowotnych właściwości. W soli pod stopami znajdowały się ukryte przedmioty, które należało odnaleźć. Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w „Laser Games”. Była to doskonała zabawa ruchowa, w której liczyły się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy wyposażeni w specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą indywidualnie o miano lidera. Gra odbyła się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu - laserowym labiryncie, na terenie którego znajdowały się opony, drewniane skrzynie, metalowe beczki, lampy UV, fluorescencyjne graffiti. Miejsce to tworzyło niezapomniany klimat. Droga powrotna minęła szybko, a przed szkołą na swoje pociechy czekali już stęsknieni rodzice.
(Marzena Reszke, Agnieszka Gładysiak, Ewelina Bawej)
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki?start=10#sigFreeId1bb0baf1b3
Dnia 14 listopada uczniowie klas VIa i Va pod opieką pań: Joanny Kołodziejskiej, Marzeny Reszke i Agnieszki Kolczyńskiej uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach bibliotecznych. Pod czujnym okiem pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie, pana Michała Wenerskiego, uczyli się rysować komiks. Najpierw poznali historię komiksu, a prowadzący uświadomił uczniom, jak niezwykły to gatunek literacki. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i zaproszeni do stworzenia własnego komiksu. Potem wszystkie prace zostały zaprezentowane na forum. Wszystkim praca zespołowa bardzo się podobała, każda grupa miała inny pomysł na komiks, więc było czym się dzielić podczas prezentacji. To była ciekawa lekcja języka polskiego.
Agnieszka Kolczyńska
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki?start=10#sigFreeId1f59be6c6c
Dnia 3 lutego 2016 roku uczniowie klas V i VI wraz z panią Jolantą Piotrowicz- Albiniak, panią Bożeną Arkitą i panią Martą Łykowską uczestniczyli w wycieczce do Płocka.
Celem naszego wyjazdu była wizyta w hotelu Herman. Tam dzieci brały udział w bardzo interesującym szkoleniu dotyczącym zasad Savoir-vivre. Prowadzący przedstawił wiedzę na temat tego, jak należy zachować się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Po interesującym wykładzie pracownicy oprowadzili uczniów po hotelu. Zaprezentowali sale i pokoje, omówili zasady witania gości, kolejności poruszania się i siadania przy stole.
Na zakończenie pobytu w tym uroczym miejscu, uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce. W przestronnej ,miłej sali kominkowej spożyliśmy trzy daniowy obiad , pamiętając o wszystkich zasadach właściwego zachowania się podczas posiłku.
Dnia 10.12.2015r. odbyła się wycieczka do Łodzi, w której uczestniczyli uczniowie kl.IVb , IVa oraz kilku uczniów z kl.VIa.
Bogaty i ciekawy program wyjazdu dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy kulturoznawczej i popularyzacja nauki języka obcego. Cel ten został zrealizowany w trakcie warsztatów językowych. Warsztaty o tematyce świątecznej profesjonalnie i bardzo twórczo przeprowadziła pani M.Wilk. Zajęcia te były doskonałą okazją do zaprezentowania już opanowanych wiadomości i umiejętności, oraz do ich poszerzenia. Kolejnym punktem wycieczki była projekcja filmu " Hotel Transylwania 2" w Cinema City. Film obfitował w śmieszne dialogi, ciekawą fabułę, co sprawiło, że uśmiechnięci i zrelaksowani uczniowie opuścili kino.
Gotowi do zdobywania kolejnych umiejętności udaliśmy się do Centrum Nauki "Eksperymentarium " w łódzkiej Manufakturze. " Eksperymentarium" to interaktywna wystawa, pełna przyrządów i stanowisk, które umożliwiają samodzielne poznanie działania zjawisk.Tutaj wzięliśmy udział w zajęciach, które były wspaniałą rozrywką, ale i dały możliwość przyswojenia w przystępny dla dzieci sposób wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, pożegnaliśmy Manufakturę, która tego dnia wyglądała pięknie w świątecznej szacie.
( Agnieszka Gładysiak)
[]
Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia. Nieodłączna postacią związaną z tymi świętami jest Mikołaj. Uczniowie klas 0-III pełni nadziei odwiedzili Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Spotkali tam wiele postaci z bajek oraz elfy i śnieżynki. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, w kinie ,,Pod gwiazdeczką obejrzały film” oraz uczestniczyły w poszukiwaniu zaginionej gwiazdeczki. Wiele wzruszeń i emocji przyniosło spotkanie z Mikołajem, któremu obiecały, że będą grzeczni zarówno w szkole jak i w domu. To będzie niezapomniana wizyta.
Elżbieta Cykowska
https://spstrzelce.pl/index.php/wycieczki?start=10#sigFreeIdf21073e45d