logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

We wtorek, tak jak w całej Polsce, rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie oprócz czytania ze zrozumieniem i innych zadań, mieli też do napisania wypracowanie . Temat odnosił się do fragmentu dramatu J. Słowackiego „Balladyny”. Powodzenia na dalsze dni egzaminów. 

                                                                       Jolanta Piotrowicz-Albiniak 

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId294586f9b2

Egzamin ósmoklasisty | pss.poznan.pl

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami pierwszy w życiu poważny egzamin – egzamin ósmoklasisty.  Życzę, aby w trakcie tych kilku dni  jego trwania towarzyszyła Wam wiara we własne umiejętności i pomyślność, a po jego zakończeniu – poczucie dobrze wykonanego zadania. Niech osiągnięte wyniki staną się przepustką do wymarzonej przez każdego z Was szkoły ponadpodstawowej.

 Połamania długopisów!

Dyrektor SP im. Szarych Szeregów
w Strzelcach

Jolanta Piotrowicz-Albiniak

W czwartek, 11 maja br., odbył się zorganizowany przez szkolną bibliotekę turniej Mistrz Czytelnictwa kierowany do uczniów klas czwartych. Obejmował zagadnienia dotyczące wybranej lektury obowiązkowej, którą w tym roku były Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa.

W konkursie wzięły udział dwie sześcioosobowe drużyny. Uczniowie musieli w pierwszej części turnieju przeczytać z podziałem na role fragment tekstu wskazany przez organizatora, następnie każdy z członków drużyny odpowiadał na wylosowanie pytanie dotyczące treści lektury.

Zwycięzcą okazali się uczniowie z klasy IVB. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę, a drużyna zwycięska także miano Mistrza Czytelnictwa roku 2023.

Gratulujemy tytułu i dziękujemy za udział w naszym konkursie.

                                                                                                                                                                        J. Kołodzejska, I. Kucharska

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId84d1f72929

 

W dniach 11-12.05 uczniowie naszej szkoły (klasy VIIIa, VIIIb, VII) byli na wycieczce nad jeziorem Łapińskim na Kaszubach. Spędzili tam dwa dni pełne niezapomnianych chwil.
Pod opieką animatorów mieli okazję postrzelać z łuków oraz z wiatrówek. Przeżyć dreszczyk emocji podczas zjazdu na tyrolce. Wzięli udział w zabawie szyfry. Poznali podstawy surwiwalu (budowa szałasu, rozpalanie ogniska itp.). Poznali tajniki budowy tratwy z beczek oraz mogli sprawdzić ich działanie. Wieczorem spędzili milo czas przy ognisku. Na koniec chwila relaksu na molo w Brzeźnie (morza szum ptaków śpiew). Nad całością czuwała ekipa opiekunów: Damian Lech, Paweł Kacprzak, Adam Grabarczyk oraz kierownik wycieczki Janusz Karbowski.

                                                                                                                                                                                                              Janusz Karbowski

 

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId7b54b14346

4 maja 2023 w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona w swojej tematyce kolejnej rocznicy uchwalenia ustawy zasadniczej z 1791 roku. Uczniowie klas starszych i młodszych piosenkami i dialogami przybliżyli pozostałym zgromadzonym okoliczności i kontrowersje związane z uchwaleniem najważniejszego w państwie dokumentu jakim jest konstytucja. Zagadnienia związane z elementem obrad Sejmu Wielkiego, choć trudne zostały przedstawione innym uczniom w sposób przystępny i nawet doniosły. Należy jednak pamiętać o tym, że likwidacja tak starego państwa jak Polska, która wydarzyła się niedługo po uchwaleniu konstytucji, w środku ‘starej’ Europy to czyn wielkiej niesprawiedliwości międzynarodowej godzący z zasady równowagi europejskiej.

 

Opiekunowie: R. Filipiak, J. Gołębiowski, P. Korytkowski.

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIda6fc92e014

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)