20 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji”, którego celem było popularyzowanie poezji, rozwijanie talentów artystycznych oraz zachęcanie uczniów do występów przed publicznością.
Uczestnicy z klas I – III zaprezentowali piękne wiersze o tematyce wiosennej, pełne radości, kolorów i budzącej się do życia przyrody. Młodzi recytatorzy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną, doskonałą pamięcią oraz ciekawą interpretacją utworów.
Jury w składzie dyrektor szkoły – pani Jolanta Piotrowicz – Albiniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pani Mariola Michalak oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Karolina Leszczyńska miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Oceniano między innymi pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs pięknie poprowadziły starsze koleżanki – Hania Zgierska oraz Kornelia Mioduszewska z klasy Va.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu konkursu. To było wyjątkowe spotkanie z poezją i piękne powitanie wiosny.
(Elżbieta Cierpikowska, Sylwia Pacholec)
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIdf89c6c6766
Biblioteka szkolna już dawno przestała być miejscem gdzie panuje absolutna cisza , a uczeń przychodzi tylko aby wypożyczyć książkę. 22 maja br. odbyły się w bibliotece szkolnej cykliczne warsztaty czytelniczo- plastyczne dla chętnych uczniów z klasy IV a. Warsztaty pod hasłem „Róża i wiersz dla mojej mamy” doskonaliły technikę składania papieru metodą Iris- folding oraz były okazją do spotkania uczniów z poezją. Efektem warsztatów było wykonanie rękodzieła – róży dla swojej mamy i wybór wiersza – dedykacji z okazji święta wszystkich mam.
/prowadząca warsztaty: Joanna Kołodziejska/
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId495f86098e
20. 04 2026r. w siedzibie Nadleśnictwa Kutno w Chrośnie odbyło się podsumowanie etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu „ Mój las” organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody.
Uczeń naszej szkoły – Sebastian Bączkowski z klasy VIa zdobył w tym konkursie III miejsce .
Temat przewodni pracy , którą należało napisać w XXXIX edycji konkursu dla przedziału wiekowego, w którym znajduje się Sebastian brzmiał następująco: „Zapraszam na całodzienną wycieczkę do wymarzonego lasu i podwieczorek z leśnych smakołyków ”
Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę dalszych osiągnięć.
Jolanta Janik
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId7e606a79a2
W dniach 14 i 15 maja w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty ceramiczne dla uczniów klas I–III, prowadzone przez Pracownię Twórczą Kasi Wojtylak. Zajęcia były niezwykłą okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz zdolności manualnych dzieci.
Na początku warsztatów Pani Kasia w ciekawy i przystępny sposób wprowadziła uczniów w świat ceramiki. Opowiedziała o właściwościach gliny oraz zaprezentowała podstawowe techniki lepienia i formowania prac ceramicznych. Następnie dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do samodzielnego wykonywania swoich prac. Każdy uczestnik mógł wykazać się pomysłowością i stworzyć niepowtarzalne dzieło.
Dużą radość sprawił uczniom również etap dekorowania wykonanych prac przy użyciu kolorowych angob, czyli specjalnych barwionych glinek. Powstały piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe prace, które zachwycały swoją różnorodnością.
Warsztaty przebiegały w miłej i twórczej atmosferze. Były dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale także cennym doświadczeniem rozwijającym cierpliwość, dokładność oraz wrażliwość artystyczną.
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId754d2dcb23
14 V uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Czwartkach Lekkoatletycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługują następujący uczniowie:
Iza Twardowska-I msc. skok w dal, Jakub Błaszczak- I msc. bieg na 1000m, II msc. bieg na 60m, Iga Ciesielska- II msc. bieg na 300m, Elvira Zablotska- I msc. bieg na 600m, Lena Zwierzyńska- I msc. bieg na 600m, Gabriela Milczarska- II msc. bieg na 600m, Alicja Starczewska- III msc. bieg na 600m, Mateusz Gąsowski- III msc. skok w dal, Adam Życzkowski- III msc. bieg na 300m.
15 V to kolejne zawody- tym razem Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt. Obie drużyny zajęły w powiecie III miejsce- Brawo! Skład drużyn- chłopcy (Jakub Błaszczak, Filip Chmielecki, Mateusz Gąsowski, Franciszek Podel, Filip Stępniak, Adam Życzkowski), dziewczęta (Iga Ciesielska, Gabriela Milczarska, Elvira Zablotska, Iza Twardowska, Blanka Zieleniewska, Lena Zwierzyńska).
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId1c43d7b7f0