logo-fundusze europejskie
 

News

 

W 1945 roku, kiedy wojna się skończyła wiele milionów ludzi odetchnęło z ulgą nie licząc tych milionów, którzy w niej stracili życie i bliskich. Rozpoczął się czas zależności Polski od ZSRR. Rozpoczął się czas Stalina. Wielu z nas nie wie bądź nie wiedziało do niedawna, że dla tysięcy żołnierzy i działaczy polskiego podziemia niepodległościowego wojna tak naprawdę trwała nadal. Żołnierze, których wspominamy 1 marca cały czas aż do lat 60-tych XX wieku dzielnie stawiali opór sowietyzacji kraju kryjąc się po lasach i wyrabiając sobie stopniowo miano wyklętych bądź niezłomnych (bo i tak ich nazywa się w literaturze przedmiotu). Żyjąc prawem wilka chcieli kochać, marzyć, mieć rodziny a przede wszystkim żyć w suwerennym kraju – płacą za to najwyższą cenę.

                                                                                                        Jarosław Gołębiowski

 

 

 


 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=275#sigFreeId6a5626cf1f

    

Czas Bożego Narodzenia to nie tylko czas zakupów, porządków i świątecznej krzątaniny.  To okres radosnego oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Z tej okazji tradycyjne w naszej szkole odbyły się jasełka, które upamiętniły to wydarzenie.  Nad scenariuszem i scenografią czuwały p. E. Cykowska i E. Laskowska , zaś oprawę muzyczną przygotował  p. P. Korytkowski. Barwne kostiumy, ciekawa scenografia i piękna gra aktorów wprowadziły wszystkich w  świąteczny i radosny  nastrój

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=275#sigFreeIddcb91d996f

 

W dniu 16 grudnia 2014r. rozstrzygnięty został konkurs  pt.,, Ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe”. Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Wystawa na szkolnym korytarzu podziwiana była przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.  W konkursie wzięło udział 29 uczniów  klas I-III i 35 uczniów  klas IV-VI. Jury w składzie: p. dyrektor Jolanta Piotrowicz- Albiniak, Marta Rybicka i Anna Lachowicz wyłoniło laureatów.                                        

Kategoria klas I-III                                                                                                                                                     

I miejsce:  Dominika Stępniak kl Ib                                                                                                                       

II miejsce: Bartosz Kotkowski kl Ia                                                                                                                        

II miejsce: Kacper Walczak kl Ib                                                                                                                            

III miejsce Oliwier Górkiewicz kl IIIa                                                                                                                     

III miejsce: Roksana Cichońska kl IIb                                                                                                                 

Wyróżnienie: Mateusz Rutkowski kl IIIb                                                                                                               

KATEGORIA KLAS IV-VI                                                                                                                                            

I miejsce: Wiktoria Górkiewicz kl Vb                                                                                                                     

II miejsce: Łukasz Rutkowski kl Vb                                                                                                                                  

II miejsce: Magdalena Cicherska kl VIa                                                                                                                               

III miejsce: Nina Jankowska kl VIb                                                                                              Wyróżnienia:                                                                                                                                                                    

Alicja Gładysiak kl VIb                                                                                                                                                

Jakub Stasiak kl Va                                                                                                                                                       

Klaudia Rybicka kl Va

 

W/w uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.                                                 

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!

 

                                                                         (E. Laskowska, E. Cykowska, E. Cierpikowska)

 

 


 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=275#sigFreeIdda55ee229e

                            Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020                                                                              

 

Klaudia Jankiewicz – przewodnicząca

 

Bartosz Peżyński – zastępca

 

Kamil Wrobel

 

Adam Wieczorek

 

 

Opiekun samorządu – Piotr Tomaszewski

 

 

Rzecznik praw ucznia – Piotr Tomaszewski

                                                                                             

 

    •  

       


       

       

       

       

       

       

 

REKRUTACJA DZIECI 

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Strzelce na rok szkolny 2019/2020

 

 

 

Lp.

               Rodzaj czynności

             Termin

w postępowaniu rekrutacyjnym

            Termin

w postępowaniu  uzupełniającym

   1

                             2

                 3

                 4

    1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów  branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

 

 

od 25 lutego 2019 r

do 08 marca 2019 r

do godz: 14:00

 

 

od 03 kwietnia 2019 r

do 10 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

   2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

 

 

od 11 marca 2019 r

do 15 marca 2019 r

 

 

od 12 kwietnia 2019 r

do 15 kwietnia 2019 r

   3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów  zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

 

18 marca 2019 r

do godz: 14:00

 

17 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

  4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

 

od 21 marca 2019 r

do 29 marca 2019 r

 

 

od 18 kwietnia 2019 r

do 19 kwietnia 2019 r

  5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów  przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

 

03 kwietnia 2019r

do godz: 14:00

 

23 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

 

 

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i oddziałów  przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Strzelce na rok szkolny 2019/2020

 

 

 

Lp.

               Rodzaj czynności

             Termin

w postępowaniu rekrutacyjnym

            Termin

w postępowaniu  uzupełniającym

   1

                             2

                 3

                 4

   1.

Złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym w przedszkolu ,oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej

 

od 11 lutego 2019 r

do 15 lutego 2019 r

 

    2.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów  branych pod uwagę w postępowaniu w postępowaniu rekrutacyjnym

 

 

od 25 lutego 2019 r

do 08 marca 2019 r

do godz: 14:00

 

 

od 03 kwietnia 2019 r

do 10 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

   3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej

 

 

od 11 marca 2019 r

do 15 marca 2019 r

 

 

od 12 kwietnia 2019 r

do 15 kwietnia 2019 r

   4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów  zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

 

18 marca 2019 r

do godz: 14:00

 

17 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

  5.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

 

od 21 marca 2019 r

do 29 marca 2019 r

 

 

od 18 kwietnia 2019 r

do 19 kwietnia 2019 r

  6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów  przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

 

03 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

 

23 kwietnia 2019 r

do godz: 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Druki zgłoszenia są do pobrania w sekretariacie szkoły

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)