logo-fundusze europejskie
 

News

16 października  w Szkole Podstawowej w Strzelcach ruszyła Czytelnicza Sztafeta Szkół. Celem akcji było rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej. Promocja biblioteki i czytelnictwa w środowisku lokalnym.

Główną zasadą było  wspólne  budowanie dekoracji i konstrukcji   z książek dostępnych w bibliotece. Udział wzięły 4 osobowe zespoły z klas VA, VB, VC. Klasy I-IV i VI-VIII układały hasło z rozsypanki literowej.

                                                                                                    /red. Joanna Kołodziejska,  Barbara Dusza/

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId1f70927b07

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „NIE TYLKO DLA ORŁÓW”realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Łódzkiego na lata 2014-2020 nasza szkoła wzbogaciła się między innymi o sprzęt komputerowy.

Do pracowni edukacji wczesnoszkolnej trafiło 15 nowoczesnych laptopów. Najmłodsi uczniowie z ogromną radością wykorzystują je do pracy zarówno na zajęciach edukacji informatycznej, jak i wczesnoszkolnej. Korzystają z materiałów multimedialnych dostępnych w sieci jak i na multibookach, gier i zabaw oraz platform edukacyjnych.

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej jest nie tylko fantastyczną pomocą szkolną, nieocenionym źródłem wiedzy czy okazją do zaadaptowania zdobyczy technologii na potrzeby procesu edukacyjnego, ale również szansą na dyskusję z dziećmi na potencjalnych zagrożeń płynących z Internetu.

 

/S.Pacholec/

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId84ba0dab21

      W dn. 25.09.2019 r. obchodzony był  w naszej szkole Dzień Patrona.  Naszej szkole patronują Szare Szeregi. W związku z  80 – tą rocznicą wybuchu II wojny światowej, przypadającą w tym roku, w dniu patrona szkoły uwzględnione zostały treści związane z tą ważną rocznicą. Należy bowiem podkreślić, że  harcerze  w 1939 r. aktywnie przystąpili do obrony ojczyzny walcząc zarówno z niemieckim jak i radzieckim najeźdźcą.

      Na tę okoliczność uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali akademię. Złożył się  na nią montaż słowno – muzyczny traktujący o bohaterskiej obronie ojczyzny we wrześniu 1939 roku oraz o udziale harcerzy polskich w wojnie obronnej Polski  jak i  dalszej  konspiracyjnej walce pod kryptonimem  „Szare Szeregi”.

      Uczniowie recytowali wiersze m.in. Władysława  Broniewskiego –„Słońce września”, „Bagnet na broń”, Konstantego  Ildefonsa Gałczyńskiego -  „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Chór szkolny wykonał pieśni wojskowe -  „Wojenko, wojenko”, „Hej chłopcy bagnet na broń”. Odtworzono znane piosenki patriotyczne z repertuaru  Mieczysława Fogga- „Piosenka o mojej Warszawie” oraz Ireny Santor – „Powrócisz tu”. Akademia przebiegła podniosłej, patriotycznej atmosferze.

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIda0db8697d9

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu 07.10.2019 roku odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej W Kutnie . Uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w zajęciach  pt. „ Nowoczesność na regale.” Celem zajęć było poznanie zasobów biblioteki miejskiej i nabycie umiejętności korzystania z książek interaktywnych.

/red. Joanna Kołodziejska/

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIda5bb77b648

Z okazji dnia chłopca dziewczynki zaprosiły kolegów na warsztaty do pizzerii „Na Widelcu” w Kutnie. Dzieci najpierw zapoznały się z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy. Po krótkim instruktażu zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem pracownic dzieci wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Bardzo poważnie potraktowały zadanie i w wielkim skupieniu zajęły się pracą. Kiedy pizze się piekły w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowania się w pizzerii i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Po upieczeniu wszyscy przystąpili do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Na koniec pracownicy pizzerii poczęstowali nas popcornem.

Korzystając z jesiennego słońca, po wyjściu z pizzerii, wszyscy udaliśmy się na pobliski plac zabaw.

/S. Pacholec/

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId76fe94fbdf

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)