logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

 

21 października 2021 roku uczniowie klasy VIIIb pod opieką pani Marty Łykowskiej i pana Janusza Karbowskiego byli na wycieczce w Krośniewicach i Płocku. Zwiedzali Muzeum Jerzego Dunin –Borkowskiego – kolekcjonera, którego zbiory są w nim prezentowane. Podziwiali pamiątki znajdujące się w gabinecie kolekcjonera, Sali generała Sikorskiego, mieli możliwość oglądać obrazy w Sali portretowej, a także meble, militaria, srebra, zastawy stołowe, zegary i pamiątki po sławnych Polakach.

 

W Płocku uczniowie zwiedzali Muzeum Mazowieckie, najstarsze polskie muzeum powstałe z inicjatywy społecznej w 1821 roku, posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, i archeologiczne. Poznaliśmy też najważniejsze informacje dotyczące Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – najstarszej świątyni rzymskokatolickiej i najcenniejszego zabytku Płocka.

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId4251849205

 

 

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie z klas V a i II a uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach. Uczniowie poznali pracę bibliotekarek i zapoznali się ze zbiorami działu dla dzieci i młodzieży.

 

/red. Joanna Kołodziejska, Barbara Dusza /

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIdb420893c26

 

 

 

Z uwagi na zbliżający się dzień 1 listopada przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz dwie uczennice uczęszczające na zajęcia folklorystyczno-historyczne wybrali się wraz z opiekunką na miejscowy cmentarz.

 

Na miejscu uprzątnięte zostały groby powstańców styczniowych oraz żołnierzy z okresu 2. wojny światowej. Ponadto uczniowie zapalili światełka również na grobie dawnej nauczycielki z naszej szkoły oraz na pięciu innych mogiłach, jakimi nikt się już nie zajmuje. Na cmentarz wybrali się z kolei ze zniczami przyniesionymi wcześniej przez niektórych uczniów naszej szkoły w ramach organizowanej przez samorząd akcji  ,,Światełko pamięci”. 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji – dzięki Wam na uprzątniętych przez nas grobach mogliśmy pozostawić ślad wskazujący na to, że młode pokolenia wciąż pamiętają o konieczności oddania zmarłym szacunku.

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId84194c1fd5

 

 

 

W środę, tj. 20 października br., uczniowie klasy IVA i B oraz VB wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do łęczyckiego kina i skansenu.

 

W klimatycznej sali Górnika mieli okazję obejrzeć  niezwykłą  opowieść o dwunastoletnim geniuszu technologicznym, który w wyniku przeprowadzenia tajemniczego eksperymentu nawiązuje telepatyczną więź ze swoim czworonożnym przyjacielem – psem Henrym. Ta niesamowita relacja sprowadziła co prawda na  sympatyczną dwójkę wiele niebezpieczeństw, ale pomogła też rozwiązać osobiste problemy chłopca.

 

Po seansie nasi uczniowie znaleźli się bardzo szybko w chłopskiej zagrodzie, zajeżdżając do pobliskiego skansenu. Choć w miejscu tym znajduje się jedynie kilka budynków i piękny wiatrak koźlak, mieli okazję zobaczyć i wysłuchać opowieści o tym, jak żyli kiedyś ludzie na wsi, czym się zajmowali, jakie mieli warunki bytowe, jak wyglądała ich praca. W otoczonym polami skansenie spędzili ponad godzinę, po czym wszyscy wróciliśmy do szkoły.

 

Wycieczka była z pewnością cennym doświadczeniem dla wszystkich jej uczestników. Poza kinowym relaksem połączonym z refleksjami na temat przyjaźni poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat regionu i kultury ludowej. Mieliśmy też szansę zintegrować się ze sobą i spędzić czas poza murami szkoły po długim okresie zamknięcia oraz pracy online, co było na wszystkich niezwykle istotne.

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId446275c0e2

 

 

 

Dnia 6 października uczniowie klasy VIa i VIIa z okazji Dnia Chłopaka uczestniczyli w zajęciach na kręgielni MOSiR Kutno. Uczestnicy wycieczki mieli świetną okazję do integracji zespołu klasowego poprzez zabawę połączoną z rywalizacją  i poznania sposobu aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Czas spędzony na kręgielni był wspaniałą rozrywką dla naszych uczniów.

 

Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów w klasyfikacji indywidualnej. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą również dla opiekunów wycieczki. Pobyt w kręgielni dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

 

Dwie godziny gry szybko minęły i z żalem musieliśmy zakończyć naszą rywalizację.

 

Wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki i nie mogą doczekać się następnego razu.

 

Dziękujemy za możliwość wyjazdu !!!

 

 

 

Damian Lech

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIdb8e45bf3e8

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)