logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Dziś, 24 maja o godzinie 9.00 we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej w pierwszej kolejności przystąpili do pracy z arkuszami z języka polskiego, w kolejnych dniach zmagać się będą także z zadaniami z matematyki i wybranego języka obcego. Wyniki swojej pracy poznają dopiero 1 lipca, a tydzień później otrzymają zaświadczenia o wynikach szczegółowych. Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia!

 

zdjęcia wkrótce.....

 

W dniu 12.05.2022r. klasy Va  i  Vb  uczestniczyły w wycieczce do Łodzi. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzić interaktywną wystawę  Eksperymentarium  -  ośrodka typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Uczniowie poprzez zabawę mogli poznać i zrozumieć skomplikowane zagadnienia z dziedziny elektryczności, magnetyzmu, optyki, anatomii. Przechodząc przez kosmiczny tunel mieli  wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, widzieli wirujący miraż kolorów i świateł, który sprawił, że „tracili grunt pod nogami”. Kulturalnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Izraela Poznańskiego (neobarokowego przykładu pałacu fabrykanckiego zwanego „łódzkim Luwrem”).Po naukowych i kulturalnych doznaniach przyszedł czas na aktywność sportową , którą uczestnicy  mogli  zrealizować w Parku Trampolin „Saltos”. Lekcja w-f na trampolinach pod okiem instruktora była dla nich doskonałym  treningiem motorycznym, który ich  zmęczył  ale i zrelaksował.

 

                                                                                                                                                                                                            Jolanta Janik

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId01cb65d52c

 

 

Korzenie nauki są gorzkie, a owoce słodkie.

Arystoteles

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami trzy dni egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Egzaminacyjny maraton niech będzie dla Was cennym doświadczeniem, ale przede wszystkim wykładnią wysiłku włożonego w naukę w ciągu tych kilku lat nauki w naszej szkole. Pamiętajcie, że, jak twierdził Arystoteles: ,,Korzenie nauki a gorzkie, a owoce słodkie”.

Życzę Wam siły, wiary w sukces oraz świetnych wyników. Powodzenia!

Dyrektor szkoły Jolanta Piotrowicz-Albiniak

 

 

 

 

 

W dniach 10 i 11 maja br. uczniowie z klasy IV a i II b uczestniczyli w zajęciach czytelniczych organizowanych przez Gminną Bibliotekę w Strzelcach.

 

Celem zajęć było zachęcenie uczniów do korzystania z różnych typów bibliotek oraz z różnych źródeł informacji. Zajęcia w Gminnej Bibliotece w Strzelcach wpisują się w obchody Tygodnia Bibliotek oraz są realizacją zadań w ramach  NPRCz.

 

/red. Joanna Kołodziejska/

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIde57738ddd0

 

 

 

Dwoje uczniów z naszej szkoły osiągnęło sukces w zewnętrznym konkursie geograficznym organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Stanisław Staszica w Kutnie  pt. „Czy znasz kraje Europy? Sąsiedzi Polski”. Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranego przez siebie kraju sąsiadującego z Polską.

 

Maja Chodorowska zkl. VIII b otrzymała nagrodę specjalną , natomiast

 

Bartosz Kotkowskiz kl. VIIIa otrzymał wyróżnienie w powyższym konkursie.

 

Dziękujemy za aktywność i gratulujemy sukcesów.

 

                                                                                                                                                                                                             Jolanta Janik

 

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId3824bd49df

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)