logo-fundusze europejskie
 

News

W dniu 8 stycznia br. Szkoła Podstawowa w Strzelcach gościła redaktorów radia Q. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy IIIa i IIIb  przygotowali słowną- dźwiękową niespodziankę dla swoich Dziadków. Prosimy słuchać radia Q na częstotliwości 100,7FM, a w szczególności dnia 21 stycznia w godz.10.00-18.00.

/red. Joanna Kołodziejska./

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIda2d607a038

 


 

04   grudnia  2019r.  odbył się w naszej szkole  konkurs  wiedzy  o HIV/ AIDS organizowany  z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS ,który przypada na 01  grudnia. W  rywalizacji indywidualnej   uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII.

I  miejsce w konkursie zajęła Klaudia Jankiewicz z kl. VIII a

II miejsce zdobyła Justyna Stańczyk z kl. VII b

III miejsce ex aequo Wiktoria Tokarska z kl. VII a i Maciej Gałązka z kl. VIII a

 

Gratulujemy !

Jolanta Janik

12 grudnia 2019 roku uczennice z VI b w składzie: Agata Purchalak, Sandra Wróbel, Dominika Stępniak, Zofia Postolska, Maja Chodorowska i Karolina Szulc przygotowały dla dzieci z Gminnego Przedszkola przedstawienie pt. „ Jak wróbelek Elemelek uczył się literek” wg. opowiadań Hanny Łochockiej. Było to ciekawe spotkanie z cyklu zajęć czytelniczych pod hasłem „ Czytanie na dywanie”. Celem spotkania było wprowadzenie dzieci z przedszkola w świat literatury i promocja czytelnictwa.

/red. Joanna Kołodzejska, Karolina Balcerzak/

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId01d30403f9

19 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się „Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas 1-3” przygotowany przez Lidię Brylską i Elżbietę Cierpikowską. Celem konkursu było podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz promowanie talentów wokalnych .

Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor szkoły Małgorzata Walczak, pedagog  Marta Łykowska oraz nauczyciel bibliotekarz Joanna Kołodziejska przyznały :

a) dwa równorzędne pierwsze miejsca dla uczennic klasy I a: Leny Ciesielskiej oraz zespołu  „Promyczki ‘’(w składzie: Julia Grabowska, Lidia Michalak, Wiktoria Błaszczak).

b) dwa równorzędne drugie miejsca dla uczennicy klasy I b Karoliny Kolczyńskiej oraz uczennicy klasy III b Anny Lenartowskiej,

c) dwa równorzędne trzecie miejsca dla uczennic klasy II a: Zuzanny Wnuk oraz zespołu „Gwiazdeczki”( w składzie: Sandra Twardowska, Julia Łysiak, Paulina Konowalczyk, Justyna Gryglak).

Laureatki otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostałe uczestniczki – dyplomy i słodkie Mikołaje. Konkurs wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę.

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeIdaac1f4227e

   ,,Wieczór wigilijny”

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy,
porozkręcały jak supełki.
Własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce.
A Matka Boska cichych, ufnych
jak ciepły pled wzięła na ręce.
(ks. J. Twardowski, ,,Modlitwa”)

 

       18 grudnia 2019 roku mieliśmy okazję poczuć cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i  zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

       Podkreślając  wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy III B  zaprezentowali przedstawienie pt.„ Wieczór wigilijny”. Młodzi aktorzy przypomnieli tradycje i zwyczaje wigilijne. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że każdy mógł poczuć atmosferę świąt.

    Po zakończonym występie głos zabrała wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Walczak, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

   Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Laskowskiej, p.Elżbiety Cierpikowskiej, p. Marty Podel i p.Piotra Korytkowskiego.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzelce.pl/index.php/aktual#sigFreeId647d96fec8

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)