logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

Po feriach jako wolontariat i samorząd naszej szkoły zakończyliśmy zbiórkę monet na Górę Grosza. Łączna kwota uzbieranych pieniędzy wyniosła ponad trzysta czterdzieści złotych. Monety zostały posortowane, spakowane w foliowe woreczki i umieszczone w czterech pudełkach, do jakich dołączono informację o miejscu zbiórki i sumie wszystkich zebranych tzw. drobniaków. J Następnie opiekun musiał dostarczyć te opakowania na pocztę, która wysyła je głównym organizatorom zbiórki.

 

Kolejna akcja wyniknęła spontanicznie – wolontariusze postanowili rozpocząć zbiórkę karmy dla zwierząt – podopiecznych gostynińskiej fundacji Animal Ghost. Akcja trwała do piątku, ale już w środę opiekun zawiózł część przyniesionych rzeczy do fundacji. W międzyczasie ustalono, że termin zbiórki zostanie przedłużony o tydzień, aby wspomóc jeszcze Felkowy Stryszek z naszych okolic. W ten sposób więcej zwierząt otrzyma od nas pomoc.

 

Jako wolontariusze i przedstawiciele samorządu pragniemy bardzo podziękować za wspieranie nas w naszych pomysłach – dzięki Wam, Uczniom, ale i Wam – Rodzicom – możemy wciąż działać i pomagać potrzebującym (czy to ludziom, czy zwierzętom). Takie inicjatywy wpływają także na nas samych oraz na całą, szkolną społeczność. Uczą empatii i uczulają na krzywdę innych, wskazując potrzebę pomocy. Dziękujemy za każde, nawet najmniejsze wsparcie!

 

Samorząd&wolonatariat Zawiszacy

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)