logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

 

W kwietniu wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wielkopostnym ogłoszonym przez czasopismo Mały Gość Niedzielny. Ich zadaniem było zinterpretowanie jednej z  trzech przypowieści ze wskazaniem, w jaki sposób przesłanie płynące z tych utworów wcielać w swoje życie.

 

Konkurs zakładał podział na dwie kategorie wiekowe: młodsze dzieci ilustrowały mądrości płynące z paraboli; starsze – ilustrowały lub fotografowały i szczegółowo opisywały wykonane zadanie na podstawie wybranej przypowieści.Mimo że nasza grupa nie zajęła miejsc na podium,  doceniono wkład włożony w wykonane prace oraz zmobilizowanie dużej liczby uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

 

Choć nagroda główna trafi w ręce Hani z Warszawy, nasze dzieci będą mogły korzystać z treści publikowanych w Małym Gościu Niedzielnym. Jako opiekunka grupy konkursowej otrzymałam bowiem roczną prenumeratę tego czasopisma. Możliwość korzystania z wielu wartościowych artykułów nie tylko wzbogaci warsztat pracy,  ale też pozwoli na bieżąco śledzić wszelkie ciekawostki dotyczące wiary. Dzięki temu praca na zajęciach stanie się ciekawsza, a dzieci będą mogły korzystać nie tylko z treści zapisanych w podręczniku, ale też tych publikowanych w gazecie. To otworzy je na świat i przypomni, że nie tylko sam Internet może być źródłem wielu informacji.

 

Ważne zatem, by zawsze starać się rozwijać plastyczno-literackie umiejętności najmłodszych i próbować sił w każdej dziedzinie życia.

 

Elżbieta Laskowska

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)