logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

 

W środę, tj. 20 października br., uczniowie klasy IVA i B oraz VB wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do łęczyckiego kina i skansenu.

 

W klimatycznej sali Górnika mieli okazję obejrzeć  niezwykłą  opowieść o dwunastoletnim geniuszu technologicznym, który w wyniku przeprowadzenia tajemniczego eksperymentu nawiązuje telepatyczną więź ze swoim czworonożnym przyjacielem – psem Henrym. Ta niesamowita relacja sprowadziła co prawda na  sympatyczną dwójkę wiele niebezpieczeństw, ale pomogła też rozwiązać osobiste problemy chłopca.

 

Po seansie nasi uczniowie znaleźli się bardzo szybko w chłopskiej zagrodzie, zajeżdżając do pobliskiego skansenu. Choć w miejscu tym znajduje się jedynie kilka budynków i piękny wiatrak koźlak, mieli okazję zobaczyć i wysłuchać opowieści o tym, jak żyli kiedyś ludzie na wsi, czym się zajmowali, jakie mieli warunki bytowe, jak wyglądała ich praca. W otoczonym polami skansenie spędzili ponad godzinę, po czym wszyscy wróciliśmy do szkoły.

 

Wycieczka była z pewnością cennym doświadczeniem dla wszystkich jej uczestników. Poza kinowym relaksem połączonym z refleksjami na temat przyjaźni poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat regionu i kultury ludowej. Mieliśmy też szansę zintegrować się ze sobą i spędzić czas poza murami szkoły po długim okresie zamknięcia oraz pracy online, co było na wszystkich niezwykle istotne.

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)