logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną, na której angielskie słówko lub wyrażenie będzie „pisane obrazem”. Liczyła się pomysłowość i technika wykonania. Jury wyłoniło zwycięzców.

 

I MIEJSCE:   Justyna Kolczyńska,  Amelia Stępka

 

II MIEJSCE : Wiktoria Błaszczak, Alicja Chmielecka

 

III MIEJSCE : Karolina Kolczyńska, Julia Grabowska

 

 

 

                                     Opracowała: Agnieszka Gładysiak

 

 

Innowacja pedagogiczna  „That’s a good idea-angielski z pomysłem” została zrealizowana podczas „Zajęć rozwijających zainteresowania i kreatywność z języka angielskiego”, w terminie 01.11.2024 - 31.05.2025 . W pierwszym półroczu roku szkolnego 2024\2025 w innowacji pedagogicznej brało udział 13 uczniów z klasy 7a. Zaś w drugim półroczu 2024\2025 w innowacji brało udział 8 uczniów klasy 6b. Nowatorstwo innowacji pedagogicznej polegało na tym, iż były to zajęcia o charakterze teatralnym, zakończone prezentacją sztuki teatralnej pozostałym uczniom naszej szkoły. W trakcie zajęć uczniowie tworzyli scenki sytuacyjne i odgrywali role, tworzyli własne interaktywne ćwiczenia gramatyczne i leksykalne w aplikacjach LearningApps i Wordwall. Dzieci oglądały prezentacje multimedialne, bajki, kreskówki i filmy w angielskiej wersji językowej. Uczniowie obcowali z literaturą dziecięcą, sztuką filmową i muzyczną. Czytali bajki, nauczyli się kilku piosenek w obcym języku. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez: pisanie listów i e-maili po angielsku , wykonanie prac plastycznych, plakatów, przez gry i zabawy językowe oraz gry planszowe.

                                                                      Opracowała: Agnieszka Gładysiak

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=90#sigFreeId064870b017

 

 

 

 

27 czerwca 2025 roku, w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025. Było to wyjątkowe wydarzenie podsumowujące czas intensywnej nauki, zaangażowania i wspólnej pracy całej społeczności szkolnej. Mottem uroczystości były słowa „Chcemy sięgać gwiazd” -   deklaracja  ósmoklasistów,  głównych bohaterów uroczystości, którzy z entuzjazmem patrzą w przyszłość.

W uroczystości uczestniczyli  przedstawiciele władz samorządowych i rodziców.

Wśród zaproszonych gości obecni byli:

Tomasz Śliwicki- przewodniczący Rady Gminy Strzelce

Wioleta Maćczak -sekretarz  Rady Gminy Strzelce

Witold Morawski- przewodniczący Komisji oświaty, kultury, spraw socjalnych oraz sportu

Maria Anusiak – przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, po czym nastąpił wzruszający moment ceremoniału szkolnego – przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy siódmej i ślubowanie absolwentów.

 Pani Dyrektor  w swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom za ich całoroczną pracę, oddanie i troskę o rozwój uczniów, a wszystkim uczniom życzyła bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji.Do życzeń dołączyła się również Pani Wioleta Maćczak oraz  Pan Tomasz Śliwicki . Kolejne życzenia wraz z listą najważniejszych inicjatyw w minionym roku szkolnym popłynęły  od   przewodniczącej  Rady Rodziców Pani Marii Anusiak .

Podczas części oficjalnej uroczystości  wręczono świadectwa z wyróżnieniem  i nagrody dla najlepszych uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Dwóch uczniów wyróżniono za osiągniecie najwyższych wyników . Byli to  Jakub Kubryn  z klasy IV b oraz Adam Wieczorek z klasy VIIIa.  Pani Dyrektor wręczyła również listy gratulacyjne rodzicom uczniów  klas ósmych, którzy uzyskali  najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz podziękowania dla rodziców najbardziej zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły.

Pani Dyrektor  w imieniu swoim i Rady Pedagogicznej w Strzelcach pożegnała odchodzącą z pracy nauczycielkę – Panią Izabelę Kucharską. Słowa pożegnania skierowali również do Pani Izabeli  rodzice , przedstawiciele szkolnego wolontariatu oraz Pan Witold Morawski.

Po oficjalnej części odbyła się krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów, natomiast uczniowie klasy VIIIa i VIIIb wcielili  się w role grupy teatralnej przedstawiającej wizje swojego przyszłego życia. Wokalnymi umiejętnościami zachwyciła Maria Witkowska – uczennica klasy VIb , która wspaniale zaśpiewała utwór Edyty Gepert „Och, życie kocham cię nad życie”

Uroczystość zakończyła się życzeniami i wręczeniem kwiatów przez ósmoklasistów wszystkim pedagogom, pracownikom i przyjaciołom szkoły.

                              wychowawcy klas ósmych-   Jolanta Janik i Ariel Rożnowski

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=90#sigFreeId61b6caf0eb

 

 

 

 

 

 

23 czerwca br.  w Płocku odbył się  finał Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „ Pięknie być człowiekiem”. Organizatorem konkursu była Książnica  Płocka. Powiat kutnowski i SP w Strzelcach reprezentowany był przez uczennicę klasy III a– Justynę Kolczyńską.  Pomimo że nie została laureatką konkursu, zaprezentowała  swój talent i umiejętności recytatorskie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  `

 

/red. Joanna Kołodziejska/

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=90#sigFreeId00402fa70a

 

 

18 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny, przygotowany przez uczniów klas I–III. To pełne ciepła i radości spotkanie zgromadziło licznie przybyłych rodziców, którzy z dumą i wzruszeniem oglądali występy swoich dzieci.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Jolanta Piotrowicz-Albiniak, witając serdecznie wszystkich gości. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny – śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a na zakończenie wspólnie odśpiewały głośne i radosne „Sto lat” dla swoich najbliższych.

Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną zabawę. Odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej: „Dzieci kontra Tatusiowie”, który dostarczył mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji. Na najmłodszych czekały również liczne atrakcje – kącik malowania twarzy, zaplatanie warkoczy oraz kolorowe balony. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek, a największą niespodzianką dla dzieci były pyszne lody.

To był niezapomniany dzień – pełen wzruszeń, uśmiechów i rodzinnego ciepła. Takie chwile pokazują, jak ważna jest wspólnota, bliskość i radość z bycia razem.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=90#sigFreeIdc2be228bc0

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)