logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

 W dniu 11 kwietnia 2015 roku członkowie 122 DH „ŻAKI” wzięli udział w 15 Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, który odbył się w KDK w Kutnie. Naszą drużynę reprezentowały uczennice: Marta Kudrycka i Dominika Wielemborek  z piosenką  „Druhno, druhno…” oraz Weronika Kaczmarek z piosenką pod tytułem „Piosenka Weterana”. Występy druhenek zrobiły wrażenie na innych harcerzach. Pozostali członkowie świetnie się bawili śpiewając pląsy harcerskie. Każdy harcerz otrzymał słodki upominek a drużyna dostała dyplom za udział w przeglądzie. Mamy nadzieję, że udział w Przeglądzie Piosenki  Harcerskiej i Turystycznej stanie się naszą tradycją.

                                                                                               pwd  Marta Podel i Ewa Kaczmarska

 


 

 

 

Uczniowie  klas 0-VI wzięli udział w szkolnym konkursie  na własnoręcznie wykonaną pisankę lub kraszankę wielkanocną. Prace konkursowe były pomysłowe oraz bardzo pięknie i estetycznie wykonane. Dnia 30 marca 2015 roku  komisja konkursowa w składzie : p. Dyrektor: Jolanta Piotrowicz –Albiniak, p. Marta Łykowska  dokonały  oceny wszystkich konkursowych prac.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Klasy 0-III

 

  1. Oliwier Górkiewicz kl IIIa , Michał Sobczyk kl Ib

  2. Justyna Stańczykl IIb

  3. Dominika Stępniak kl Ib , Amelia Adamczyk kl IIa

    Wyróżnienie: Eryk Pietrzak kl 0a, Bartosz Żukowski kl 0a,  Jan Milczarski Kl Ib

 

Pozostali uczestnicy konkursu: Martyna Stolarczyk ,Michał Seliga ,Szymon Żukowski ,Oliwia Gołębiewska ,Bartosz Gołębiewski ,Zofia Postolska ,Maja Chodorowska ,Kacper Cierpikowski , Kacper Walczak ,Konrad Ledzion ,Daria Szczesiak Jakub Karasiewicz, Wiktoria Andrzejewska ,Weronika Sobczyk ,Paulina Matusiak ,Hanna Macudzińska Kamil Wróbel, Kinga Postolska, Magdalena Jankowska ,Natalia Wojtasiak ,Sylwia Michalska Magdalena Żukowska.

 

Klasy IV-VI

  1. Mateusz Kaczmarek kl VIb, Alicja Gładysiak kl VIb

  2. Katarzyna Grzegorczyk kl IVa, Andrzej Biniewicz kl Via

  3. Wiktoria Górkiewicz kl Vb, Daria Janczak kl VI      

     Wyróżnienie: Julia Matusiak kl Va

 

Pozostali uczestnicy konkursu: Weronika Cierpikowska ,Kacper Gołębiewski ,Natalia Stokfisz ,Zofia Pawlicka ,Bartłomiej Orłowski ,Julia Wiśniewska ,Julia Dyjecińska ,Oliwia Szadkowska ,Wiktoria Bilecka ,Jakub Dumka , Oliwia Pijanowska ,Kacper Frydrysiak ,Malwina Murawska ,Daria Zawisza, Wiktoria Milczarska ,Wiktoria  Michalska ,Aleksandra Chabowska ,Patrycja Wesołowska ,Weronika Micińska, Grzegorz Ochman, Zuzanna Ledzion, Weronika Gąsowska , Natalia Peda, Kinga Solarska Sylwia Warszawska ,Eryk Frydrysiak .

 

                                                                                             Elżbieta Cykowska , Elżbieta Laskowska , Elżbieta Cierpikowska

 


 

 

 

 

W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach – „Dnia Wędkarza” podczas, których został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wędkarstwo w połączeniu z  ekologią i ochroną środowiska”. Wyniki konkursu dla naszej szkoły przedstawiały się następująco:                         

I miejsce : Wiktoria Górkiewicz – kl. V b                                                                                                              

II miejsce :  Jakub Stasiak – kl. V a                                                                                                                        

III miejsce :  Nina Jankowska – VI b                                                                                                                     

 IV miejsce :  Weronika Micińska – VI b                                                                                                                

V  miejsce :  Krzysztof Gajewski – IV b                                                                                                           

Wiktoria Górkiewicz zajęła również 6 miejsce wśród wszystkich prac plastycznych, które brały udział w konkursie, a było ich ponad 100.                                                                                                                      

W drugiej części uroczystości odbyły się warsztaty wędkarskie oraz prelekcja o przyrodzie powiatu kutnowskiego. Ta część zakończyła się testem wiedzy o PZW, w którym udział wzięła Nina Jankowska i Krzysztof Gajewski. Okazało się, że nasi uczniowie oprócz zdolności plastycznych posiadają wiedzę o wędkarstwie, gdyż zajęli I i II miejsce, otrzymując atrakcyjne nagrody. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !

 

                                                                                                                    E. Cierpikowska

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

   W dniu 20.03.2015r. odbyły się w klasie I a zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było poznanie tradycji związanych z Wielkanocą. Uczniowie realizowali założone cele poprzez aktywną pracę w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, społecznej muzycznej i plastyczno- technicznej. Uczniowie zaprezentowali inscenizację związaną z obrzędami Wielkiej Nocy. W części warsztatowej rodzice wraz z dziećmi ozdabiali pisanki. Wychowawczyni klasy Elżbieta Cykowska złożyła  serdeczne podziękowania za tak liczne  przybycie rodziców.

 


 


 

 

 

 

Dla społeczności naszej szkoły bardzo ważne jest przeciwdziałanie przemocy i zachowaniom agresywnym . Każdego dnia pamiętamy , że żadna szkoła nie może godzić się na przemoc, nasza też. Aby dokładniej zrozumieć owe zagadnienia                 w  grudniu 2014r. i w styczniu 2015  roku w naszej szkole  przeprowadzone zostały  różne przedsięwzięcia związane z tym problemem.

Od początku grudnia do końca pierwszego półrocza prezentowane były  prace przygotowane przez każdą klasę, realizujące temat „przemoc rodzi przemoc, dobro rodzi dobro”. Uczniowie oglądając je  mieli okazje kolejny raz zastanowić się nad tym jakie zachowanie jest zachowaniem odpowiednim.

4 i 11 grudnia dzieci z klas IV, V i VI uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panie pracujące w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Kutnie. Uczniowie będą  zgłębiać wiedzę dotyczącą radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W grudniu spotkaliśmy  się również z aktorami teatru profilaktycznego. Zaprezentowane przez nich przedstawienia nakłoniły  nas do analizy  zachowania i wprowadzenie w życie nowych, dobrych postanowień.

Każdego dnia staramy się pamiętać  o tym, że bezpieczeństwo, właściwe zachowanie, kultura osobista i szacunek pomagają nam godnie i spokojnie egzystować

Marta Łykowska

 


 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)