Dnia 22 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły odebrali w Starostwie Powiatowym nagrody w ramach konkursu "Wędkarstwo w połączeniu z ekologią i zdrowym wypoczynkiem nad wodą". Nagrodzonym uczniom gratulował Wójt Gminy Tadeusz Kaczmarek. Wyróżniono prace następujących uczniów:
1. Maja Chodorowska
2. Mateusz Szymański
3. Jan Milczarski
4. Agata Purchalak
5. Karolina Wesołowska
Dodatkowo wyróżniono jeszcze prace następujących uczniów: Maciej Postolski, Wiktora Górkiewicz, Zofia Postolska.
nauczyciel plastyki E. Cierpikowska
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=730#sigFreeIdbdcfc19755
,,Na te radosne Święta wszyscy się cieszymy.
I wam wszystkim szczerze z serca dziś życzymy:
Dużo łask od Pana, który z grobu powstał,
Aby w gronie naszym na zawsze pozostał”
- takie życzenia uczniowie kl. Vb skierowali do swoich kolegów i koleżanek oraz Dyrekcji i Rady Pedagogicznej podczas przedstawionego programu słowno-muzycznego o Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Przypomnieli również tradycje i zwyczaje związane z obchodami tych świąt, a wykonane piosenki o kolorowych pisankach, babach i mazurkach pozwoliły nam "poczuć" czas nadchodzących świąt.
(Elżbieta Laskowska, Ariel Rożnowski)
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=730#sigFreeIde7b5e9bc4c
Niech te święta będą pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole. Niech wszystkim będzie wiosennie, słonecznie i świątecznie. Oczy niech cieszą kolorowe pisanki.
Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych uczniom i Rodzicom życzą Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy szkoły.

W środę 02 marca w Publicznym Gimnazjum w Strzelcach odbyły się gminne zawody OTWP. Uczniami reprezentującymi Szkołę Podstawową w Pruchnej byli - Alicja Wojtasiak, Kamil Wiśniewski, Michał Kaczmarek, Tomasz Sobczyk i Bartłomiej Purchalak. I miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobył Michał Kaczmarek, II miejsce - Kamil Wiśniewski. I to oni będą reprezentantami naszej gminy w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 11 marca w Kutnie. Michałowi i Kamilowi życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!
Jolanta Piotrowicz-Albiniak
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=730#sigFreeId8807ae90d5
W dniu 04.02.2016r. zorganizowany został bal karnawałowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III i IV- V oraz przedszkolaki. Najmłodsi przyszli w kolorowych przebraniach i tym samym uczestniczyli w konkursie na ,,Najbardziej wystrzałowy strój karnawałowy”. Spośród przedszkolaków i uczniów klas I- III wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: I miej. Marcin Kocemba, II miej. Jaś Błaszczak, Zuzanna Pakulska, Natalia Gajda, III miej. Anna Majchrzak, Wiktoria Andrzejewska, Maja Wasielewska, zaś wyróżnienie Nikola Śnieć. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na ,,Najciekawszą maskę karnawałową”. Nagrody w tym konkursie przypadły Magdalenie Żukowskiej i Paulinie Matczak. To była wspaniała zabawa poprowadzona przez profesjonalnego wodzireja, którą będziemy długo wspominać.
Organizatorzy: B. Jóźwiak, E. Cykowska,
J. Kołodziejska, P. Korytkowski
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=730#sigFreeId12c0b17a6e