logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

 

Dnia 22 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły odebrali  w Starostwie Powiatowym nagrody w ramach konkursu "Wędkarstwo w połączeniu z ekologią i zdrowym wypoczynkiem nad wodą".  Nagrodzonym uczniom gratulował Wójt Gminy Tadeusz Kaczmarek. Wyróżniono prace następujących uczniów:

1. Maja Chodorowska 

2. Mateusz Szymański

3. Jan Milczarski

4. Agata Purchalak

5. Karolina Wesołowska

Dodatkowo wyróżniono jeszcze  prace następujących uczniów:  Maciej Postolski, Wiktora Górkiewicz,  Zofia Postolska.

 

                                                                                                                                                   nauczyciel plastyki  E. Cierpikowska

 


 

 

 

,,Na te radosne Święta  wszyscy się cieszymy.

 

I wam wszystkim szczerze z serca dziś życzymy:

 

Dużo łask od Pana, który z grobu powstał,

 

Aby w gronie naszym na zawsze pozostał”   

 

- takie życzenia uczniowie kl. Vb skierowali do swoich kolegów i koleżanek oraz Dyrekcji i Rady Pedagogicznej podczas przedstawionego programu słowno-muzycznego o  Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Przypomnieli również tradycje i zwyczaje związane z obchodami tych świąt, a wykonane piosenki o kolorowych pisankach, babach i mazurkach pozwoliły nam "poczuć" czas nadchodzących świąt.

 

                                                                                                                (Elżbieta Laskowska, Ariel Rożnowski)


 

 

Niech te święta będą pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole. Niech wszystkim będzie wiosennie, słonecznie i świątecznie. Oczy niech cieszą kolorowe pisanki.

Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych  uczniom i Rodzicom życzą Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy szkoły.

 

W środę 02 marca w Publicznym Gimnazjum w Strzelcach odbyły się gminne zawody OTWP. Uczniami reprezentującymi Szkołę Podstawową w Pruchnej byli - Alicja Wojtasiak, Kamil Wiśniewski, Michał Kaczmarek, Tomasz Sobczyk i Bartłomiej Purchalak. I miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobył Michał Kaczmarek, II miejsce - Kamil Wiśniewski.  I to oni będą  reprezentantami naszej gminy w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 11 marca w Kutnie. Michałowi i Kamilowi życzymy powodzenia i dalszych sukcesów! 
                                                                                                            Jolanta Piotrowicz-Albiniak


 

 

   

       

W dniu 04.02.2016r. zorganizowany został bal karnawałowy.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III i IV- V oraz przedszkolaki. Najmłodsi przyszli w kolorowych przebraniach i tym samym uczestniczyli w konkursie na ,,Najbardziej wystrzałowy strój karnawałowy”. Spośród przedszkolaków i uczniów klas I- III wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy    i nagrody rzeczowe:  I miej.  Marcin Kocemba, II miej.  Jaś Błaszczak, Zuzanna Pakulska, Natalia Gajda, III miej. Anna Majchrzak, Wiktoria Andrzejewska, Maja Wasielewska,  zaś wyróżnienie Nikola Śnieć. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na ,,Najciekawszą maskę karnawałową”. Nagrody w tym konkursie przypadły Magdalenie Żukowskiej i Paulinie Matczak. To była wspaniała zabawa poprowadzona przez profesjonalnego wodzireja, którą będziemy długo wspominać.  

 

Organizatorzy: B. Jóźwiak, E. Cykowska,

 

 J. Kołodziejska, P. Korytkowski

 


 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)