Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji: występy artystyczne uczniów przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, malowanie twarzy, "chodząca maskotka", zjeżdżalnia, trampolina, euro bungie, zawody sportowe i inne. Był poczęstunek dla wszystkich dzieci . Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął radośnie i wesoło, czego dowodem są przedstawione zdjęcia.
Jolanta Piotrowicz-Albiniak
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=720#sigFreeIde8f47a7ae5
W dniu 24 maja dzieci z klasy I b pod opieką p. Barbary Jóźwiak, a także swoich rodziców uczestniczyły w wyprawie do lasu. Powodem tej wycieczki była chęć poznania środowiska leśnego, ale przede wszystkim spotkanie
z rodzicami z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały talenty śpiewając piosenki oraz recytując wiersze tematycznie związane ze świętem.
Na koniec wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione obrazki z kolorowego piasku. Wielką atrakcją okazał się poczęstunek przygotowany przez rodziców. Każdy ze smakiem zjadał kiełbaski z grilla, pyszne ciasta
z kremem i słodkie ciasteczka. Czas szybko płynął i trzeba było się wszystkim rozstać. To był wyjątkowy i wspaniały dzień.
Barbara Jóźwiak
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=720#sigFreeId6c3693e90f
W dniach 17-18.05.2016r. uczniowie klas drugich odwiedzili dawną stolicę Polski- Kraków. Zachwyceni urokiem Wawelu wędrowali szlakiem królów polskich. Zwiedzili Katedrę i Kościół Mariacki oraz podziwiali Dzwon Zygmunta. Wielką atrakcją okazał się smok wawelski i rejs statkiem po Wiśle. Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Podziemi Krakowa i Kopalnię Soli w Bochni.
E. Cykowska, E. Cierpikowska
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=720#sigFreeId87f97d950b
W dniach 02-09 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej zostanie przeprowadzone ewaluacja zewnętrzna dotycząca następujących wymagań:
• Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej
• Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji
• Szkoła lub placówka organizuje procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.
Dnia 20 maja 2016r. nasi szkolni mistrzowie ortografii- uczniowie z klas drugich i trzecich brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficzno- Gramatycznym w Łaniętach, którego celem było rozbudzanie czujności ortograficznej oraz sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy ortograficznej i gramatycznej w praktyce. Pisali oni dyktando ortograficzne oraz rozwiązywali test ortograficzno- gramatyczny. Nasi uczniowie osiągnęli nie lada sukces, ponieważ stanęli na podium. I miejsce w kategorii klas drugich zajął uczeń Kacper Grabowski, a III miejsce- uczennica Marta Grzegorczyk. Natomiast w kategorii klas trzecich I miejsce zajął Adrian Czapla. Dzieci z wielkim zadowoleniem i dumą przyjęły gratulacje, dyplomy oraz ciekawe nagrody z rąk pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaniętach. My też serdecznie im GRATULUJEMY.
(Sylwia Gajewska)
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=720#sigFreeIddd62e83bf0