logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

Kto powiedział, że w szkole musi być nudno? Samorząd Uczniowski zorganizował w styczniu święto – Dzień Piżamy!Od samego rana w budynku królowały pluszowe kombinezony, kraciaste spodnie i ulubione poduszki. Taka chwila wytchnienia podczas przerw pozwoliła wszystkim naładować baterie przed nadchodzącymi sprawdzianami.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii!

 

Ewelina Wojciechowska – opiekun SU

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=30#sigFreeIdcbb2cc0c6e

 

 

 

 

Z lekkim opóźnieniem ???? relacjonujemy działania Samorządu Uczniowskiego.

 

W grudniu SU wraz z Radą Rodziców oraz dzięki wsparciu Rady Pedagogicznej zorganizowano:

 

Filmowy Poranek – dla uczniów klas 1-3

 

Wieczór Filmowy – dla uczniów klas 4-8

 

Uczniowie zaopatrzeni w prowiant oraz poduszki i kocyki w przyjemnej atmosferze oglądali filmy o tematyce świątecznej, które niosły morał, że podczas świąt wcale nie chodzi o prezenty, a obecność bliskich. Wydarzenia miały na celu integrację uczniów oraz tworzenie pozytywnej i życzliwej atmosfery w szkole.

 

 

 

Ewelina Wojciechowska – opiekun SU

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=30#sigFreeId6ca1a902da

 

 

 

 

W dniu 5 marca br. uczniowie klasy VIB uczestniczyli  w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach w warsztatach  pt. „  Wyloguj się do świata”. W czasie  warsztatów wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami  o tym jak technologie  kradną nam czas  i co zrobić , aby nad tym zapanować. Uczniowie projektowali swój „ Bilet do Realu”- konkretny plan działań bez telefonu. Z warsztatów uczniowie wyszli z ciekawym wnioskiem , że telefon to nasza rzeczywistość , ale to my nad nią panujemy, nie na odwrót.

 

Dziękujemy za zaproszenie na ciekawe warsztaty.

 

/red. Joanna Kołodziejska/.

 

 

View the embedded image gallery online at:
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=30#sigFreeIdfa20004417

 

 

Drzwi otwarte szkoły. Po więcej informacji proszę kliknąć w link poniżej.

Drzwi otwarte szkoły

 

 

Start  projektu „EkoCzynni II”

 

Z  radością  informujemy, że nasza szkoła  otrzymała grant w ramach programu EkoCzynni II Fundacji ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza!w kwocie 5496,12zł.

 

Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy wśród młodzieży dotyczącej właściwej segregacji odpadów, zwiększenie  świadomości ekologicznej, nauka prawidłowych nawyków, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

 

Dzięki pozyskanym środkom, przez najbliższe miesiące będziemy realizować autorski projekt, w którym udział bierze klasa VIIb. Uczniowie tej klasy są  pomysłodawcami  działań projektowych, przedstawili je w postaci filmiku, który był załączony do wniosku o uzyskanie grantu.

 

Projekt będzie polegał na zakupie koszy segregacyjnych na odpady do sal lekcyjnych, świetlicy szkolnej, stołówki oraz zakupie ławek zewnętrznych i donic z hortensjami w celu stworzenia zielonego skwerku, gdzie młodzież czeka na autobus szkolny.  Na skwerku również zostaną umieszone kosze segregacyjne na odpady.

 

 Ponadto projekt zakłada edukację młodzieży w temacie segregacji odpadów. Na zajęciach rozwijających  biologiczno-geograficznych młodzież otrzyma informacje , które będzie rozpowszechniać w szkole za pomocą akcji plakatowej.

 

Cieszymy się, że nasz wniosek zyskał uznanie Fundacji ORLEN. Przed nami pracowity, ale i ekscytujący czas. Pokażemy, że małymi krokami możemy wprowadzić wielkie zmiany!

 

Chcemy być  EkoCzynni !

 

Koordynator projektu Jolanta Janik

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)