logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

W piątek, 06 czerwca br., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach odbyło się  spotkanie z bibliotekarzem Panem Przemysławem Trafalskim wprowadzającym uczniów klas VII w tematykę lotów kosmicznych.  „Biblioteka w kosmosie” to interesująca lekcja  przygotowująca uczniów  do obserwacji wydarzenia, pierwszej polskiej misji lotu na Międzynarodową Stację  Kosmiczną. A lot to będzie wyjątkowy, bo udział w nim weźmie drugi w historii polski astronauta. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na spotkanie, kosmiczne nagrody  i trzymamy kciuki za Naszego Człowieka w Kosmosie!

/red. Joanna Kołodziejska, Izabela Kucharska/

 

Ogólnopolski Tydzień czytania Dzieciom to coroczna akcja promująca wspólne czytanie , organizowane przez Fundację „ Cała Polska czyta Dzieciom”.

W tym roku  w dniu 4 czerwca uczniowie z klasy 5b przygotowali akcję czytelniczą dla swoich młodszych kolegów z Gminnego Przedszkola w Strzelcach. Blanka, Pola, Iga, Kacper, Marcel i Paulina z klasy 5b przeczytali dla najstarszej grupy w przedszkolu dwie bajki pt. „ Królowa lasu” i „ Przyjaciele ślimaka”. Wysłuchane bajki pozwoliły przedszkolakom przenieść się w świat wyobraźni i mądrości ukrytych w opowieściach. Celem akcji było rozbudzanie ciekawości , rozwijanie języka i pamięci słuchowej oraz rozbudzanie miłości do książek już od najmłodszych lat.

/red. Joanna Kołodziejska, Izabela Kucharska/

Wolontariusze ogromnie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbiórki na rzecz czworonożnych podopiecznych fundacji Animal Ghost z Gostynina za przekazanie nam ogromnej liczby karmy, koców, ręczników i zabawek. Wszystko zostało w dniu zakończenia zbiórki zawiezione przez opiekuna wolontariatu  przedstawicielom fundacji i z całą pewnością pomoże poszkodowanym przez los zwierzętom przetrwać najbliższe miesiące. Zawiszacy dziękują za okazaną empatię i niesamowite wsparcie!!!

                                                                                 Wolontariat Zawiszacy

 

Miło nam poinformować, że dziś, 30 maja br., Aleksandra Postolska z klasy VII B zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Młodzi Twórcy o Pióro Kornela Makuszyńskiego” organizowanym przez Szkołę Podstawową imienia Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach.  Jej opowiadanie o przyjaźni okazało się jednym z najlepszych i dzięki temu wyróżniona została przez jury konkursu. Wśród osób biorących udział w wydarzeniu były również trzy inne osoby z klasy Oli: Tymek Zajkowski, Michalina Karbowska i Zuza Szczepaniak. Choć nie udało im się zdobyć nagrody, to z pewnością mieli okazję rozwinąć pisarską wyobraźnię i wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym w innej szkole. A przecież każde takie doświadczenie czegoś nas uczy!

Izabela Kucharska

 

Pragniemy z ogromną radością oznajmić, iż 27 maja br. dwoje szóstoklasistów z naszej szkoły wygrało III Powiatowy Konkurs PoznajMy nasz region organizowany przez Miejską i Publiczną Bibliotekę Powiatową im. Stefana Żeromskiego w Kutnie. Celem tegorocznej edycji było szerzenie wiedzy
o zasłużonych, ważnych dla powiatu kutnowskiego postaciach i miejscach,
 z którymi byli związani.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach – uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. Pierwsze miejsce w pierwszej kategorii zajął Gracjan Kubryn z klasy VI B, drugie zaś – Julia Grabowska z klasy VI A. O podium otarła się także Klaudia Wiśniewska, jednak w dogrywce zabrakło jej po prostu szczęścia – ale i tak jesteśmy z niej bardzo dumni! W konkursie brali również udział: Nikola Chodorowska, Hania Kacprzak oraz Marysia Witkowska, którym również ogromnie dziękujemy za uczestnictwo i przede wszystkim – chęć poszerzenia wiedzy o własnym regionie.

Jako biblioteka szkolna dziękujemy pani Klaudii Baranowskiej oraz Agnieszce Łysiak z biblioteki w Strzelcach za ogrom pracy włożonej
w przygotowanie naszych uczniów do konkursu, a także pani Renacie Filipiak za czas poświęcony finaliście i przekazanie mu cennej wiedzy historycznej.

Izabela Kucharska, Joanna Kołodziejska

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)