logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

W tym roku podczas akcji Narodowe Czytanie 2023 zapoznaliśmy się z utworem Elizy Orzeszkowej – piękną, refleksyjną książką doskonale oddającą klimat polskości i niosąca ze sobą patriotyczne przesłanie. W ramach współpracy bibliotek: szkolnej, gminnej i miejskiej w Kutnie zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie, podczas którego uczniowie odczytali fragmenty powieści ,,Nad Niemnem”. Poza przedstawicielami wspomnianych instytucji swoją obecnością zaszczyciły nas również panie z Klubu Seniora w Strzelcach, które wykazały się ogromną wiedzą na temat literatury polskiej.

 

Po krótkich przemowach pań z biblioteki, zgromadzeni goście oraz uczniowie mieli okazję wsłuchać się w zachwycające opisy nadniemeńskiej przyrody przeplatające się z losami i codziennością życia rodzin Bohatyrowiczów i Korczyńskich oraz wielu innych, barwnych postaci. Dzięki temu mieli niecodzienną okazję przypomnieć sobie o dziedzictwie powstania styczniowego i lepiej zrozumieć, jak istotna jest dbałość o pamięć narodową dla losów nie tylko własnego regionu, ale także wszystkich innych narodów.

 

Dziękujemy wszystkim za obecność, a paniom z biblioteki w Strzelcach i w Kutnie za współpracę, dzięki której możemy przypominać o ważnej roli literatury w życiu każdego z nas…

 

J. Kołodziejska, I. Kucharska

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)