Dnia 29.10.2015 dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wraz z przedszkolakami z Gminnego Przedszkola w Strzelcach wystartowali w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Dzieci starannie przygotowały się do startu w maratonie. Po przybyciu na boisko przy naszej szkole odbyła się rozgrzewka. Następnie Panie z Przedszkola i z oddziału pokazały gdzie znajduje się start a gdzie meta naszego maratonu. Po znanym wszystkim okrzyku „Gotowi do startu, start!” – wyruszyliśmy. Po przybyciu na metę każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Dzieci z oddziału przedszkolnego przebiegły łącznie 800m. W I OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” wzięło udział 16761 przedszkolaków z 368 przedszkoli. Dzieci pokonały łącznie 2666.6 kilometrów – dzięki takiemu dystansowi dobiegłyby z Krakowa na przykład do… Portugalii J
Ewa Kaczmarska
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/167-i-ogolnopolski-maraton-przedszkolakow-sprintem-do-maratonu#sigFreeId19cb256d5a

