21 października 2015 roku był niezwykle ważnym dniem w życiu uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Tego dnia złożyli oni uroczyste ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach. Na początku maluchów bardzo ciepło powitali członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy zapewnili, że „szkoła jest super” i że pierwszoklasiści zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Następnie dzieci zaprezentowały swoim rodzicom i zaproszonym gościom program artystyczny, w którym udowodnili, że będą pilnymi i obowiązkowymi uczniami. Podniosłym momentem uroczystości była ceremonia pasowania na ucznia dokonana przez panią dyrektor Jolantę Piotrowicz – Albiniak. Na zakończenie uczniowie wychowawcy świetlicy oraz klas trzecich wręczyli pierwszakom drobne upominki, a rodzice zaprosili ich na słodki poczęstunek.
(S. Pacholec)
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/163-uroczystosc-pasowania-na-ucznia#sigFreeIdec108a334f

