W dniu 25.09.2015r. obchodziliśmy uroczystość związaną z patronem naszej szkoły Szarymi Szeregami. Nie sposób nie czuć dumy mając takiego patrona. Żyjąc w czasach pokoju szkoła przyjęła program ,,Jutro”. Nauką, pracą i odpowiednim zachowaniem można najlepiej służyć Ojczyźnie. Dzień wcześniej t j. 24.09.2015r.odbyły się biegi przełajowe o puchar ,,Małego Powstańca”. Statuetki zdobyli Szymon Rojkowski i Przemysław Jóźwiak. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszy album o patronie szkoły. Złożono wiele prac o dużych walorach merytorycznych i estetycznych. Nagrody w tym konkursie przypadły: Klasy IV-VI: I miejsce - Krzysztof Gajewski, II miejsce - Klaudia Rybicka i III miejsce- Weronika Bryłka Klasy I-III- I miejsce Kinga Postolska, II miejsce Piotr Stańczyk i III miejsce Maja Chodorowska. Po uroczystej akademii można było wysłuchać piosenek powstańczych w wykonaniu naszych uczniów.
I miejsce w tym konkursie zdobyła: Paulina Matczak
II miejsce Duet Oliwia Szadkowska i Kamil Wiśniewski
III miejsce Katarzyna Grzegorczyk.
W holach szkoły oglądano wystawy prac plastycznych w wykonaniu uczniów klas I-III na temat udziału Szarych Szeregów w Powstaniu Warszawskim.
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/156-swieto-szkoly-dzien-patrona#sigFreeIdc958620b3d

