30 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach odbył się VII piknik rodzinny. Nauczyciele, uczniowie rodzice i cała społeczność gminy Strzelce miała możliwość uczestniczyć w pokazach, zabawie i wspólnym biesiadowaniu. Świętowanie rozpoczęły dzieci z klas I-III, które zaprezentowały się w przedstawieniu , pt: „Była sobie żabka mała”. Następnie uczennice naszej szkoły zaśpiewały piosenki w języku angielskim. Bardzo ważnym punktem spotkania był plebiscyt na najciekawszą prezentację muzyczną uczniów klas IV-VI. Publiczność uznała, że najlepszy był mix piosenek Disco, który przygotowała klas VIA. Na scenie gościliśmy też Zespół Pieśni i Tańca z Solca. Nie zabrakło sportu i kącików tematycznych . O godzinie 17 rozegrany został turniej piłki nożnej synowie kontra tatusiowie, wszyscy okazali się zwycięzcami. Obecni mogli zrobić sobie zdjęcia, pomalować twarze, stworzyć projekt koszulki, dowiedzieć się czegoś o zdrowym stylu życia, wspiąć na wysoką ściankę, pojeździć konno, obejrzeć z bliska wozy strażackie, zjeść i porozmawiać ze znajomymi. Sobotnie popołudnie minęło nam pod znakiem aktywnej , niepowtarzalnej zabawy.
Jolanta Piotrowicz-Albiniak, Marta Łykowska
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/133-piknik-rodzinny#sigFreeId4fc20e5259

