logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

Już niebawem 38 czwartoklasistów z naszej szkoły odbierze karty rowerowe. Po długich przygotowaniach teoretycznych,  20 maja i 3 czerwca , zdali pomyślnie egzamin  teoretyczny i praktyczny. W ten sposób uzyskali uprawnienia do poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Uczniowie klas czwartych, na lekcjach zajęć technicznych zapoznawali się z przepisami ruchu drogowego, a także poznawali zasady udzielania pomocy przedlekarskiej oraz odkrywali tajniki obsługi technicznej i wyposażenia roweru. Po zdaniu testu, sprawdzającego poziom wiedzy teoretycznej zostali dopuszczeni do egzaminu praktycznego, który odbył się 3  czerwca. Sprawdzian odbył się na dziedzińcu szkoły, który na ten czas, dzięki znakom drogowym i przeszkodom zmienił się w miasteczko ruchu drogowego. Przebieg egzaminu nadzorowała Jolanta Piotrowicz-Albiniak, nauczyciel zajęć technicznych . Każdy uczeń prawidłowo, przestrzegając zasad ruchu drogowego przejechał wyznaczoną trasę, dlatego już niebawem czwartoklasiści będą mogli odebrać swoje karty rowerowe . Na zakończenie jeszcze raz przypomniano zasady zachowania bezpieczeństwa na drogach.

                                                                                                                                                        GRATULACJE!!!

                                                                                                                                                                                                Jolanta Piotrowicz-Albiniak


 

    

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)