20 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji”, którego celem było popularyzowanie poezji, rozwijanie talentów artystycznych oraz zachęcanie uczniów do występów przed publicznością.
Uczestnicy z klas I – III zaprezentowali piękne wiersze o tematyce wiosennej, pełne radości, kolorów i budzącej się do życia przyrody. Młodzi recytatorzy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną, doskonałą pamięcią oraz ciekawą interpretacją utworów.
Jury w składzie dyrektor szkoły – pani Jolanta Piotrowicz – Albiniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pani Mariola Michalak oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Karolina Leszczyńska miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Oceniano między innymi pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs pięknie poprowadziły starsze koleżanki – Hania Zgierska oraz Kornelia Mioduszewska z klasy Va.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu konkursu. To było wyjątkowe spotkanie z poezją i piękne powitanie wiosny.
(Elżbieta Cierpikowska, Sylwia Pacholec)
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/1203-konkurs-recytatorski-wiosna-w-poezji#sigFreeIdf89c6c6766

