logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

20 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji”, którego celem było popularyzowanie poezji, rozwijanie talentów artystycznych oraz zachęcanie uczniów do występów przed publicznością.

 

Uczestnicy z klas I – III zaprezentowali piękne wiersze o tematyce wiosennej, pełne radości, kolorów i budzącej się do życia przyrody. Młodzi recytatorzy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną, doskonałą pamięcią oraz ciekawą interpretacją utworów.

 

Jury w składzie dyrektor szkoły – pani Jolanta Piotrowicz – Albiniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pani Mariola Michalak oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Karolina Leszczyńska miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Oceniano między innymi pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

Konkurs pięknie poprowadziły starsze koleżanki – Hania Zgierska oraz Kornelia Mioduszewska z klasy Va.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu konkursu. To było wyjątkowe spotkanie z poezją i piękne powitanie wiosny.

 

(Elżbieta Cierpikowska, Sylwia Pacholec)

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)