logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

 

Dnia 7 maja br. odbył się w bibliotece szkolnej cykliczny Turniej czytelniczy dla klas czwartych. Mistrz czytelnictwa 2026 roku pt. Czy znasz Pinokia?

 

Celem konkursu było:

 

- popularyzacja książki i czytelnictwa,

 

- rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury od najmłodszych lat,

 

- upowszechnianie czytania jako wartościowej i twórczej formy spędzania czasu wolnego, - promocja szkoły i biblioteki szkolnej.

 

 

 

Mistrzem czytelnictwa klas czwartych w roku 2026 r. została drużyna z klasy IV A

 

w składzie:

 

1. Maja Jaśkiewicz

 

2. Maja Wiśniewska

 

3. Gabriela Wiśniewska Vicemistrzem czytelnictwa klas czwartych 2026 r. została drużyna z klasy IV B

 

w składzie:

 

1.Maja Rybicka

 

2. Antoni Kubasiński

 

3. Jerzy Węglewski

 

 

 

Tytuł mistrza i vicemistrza nagrodzony został dyplomem dla drużyn , indywidualnymi nagrodami książkowymi , statuetką dla mistrza czytelnictwa.

 

Nagrody książkowe były ufundowane w ramach gratisu za współpracę biblioteki szkolnej z wydawnictwem- księgarnią Tuliszków.

 

 

 

Gratulujemy zwycięzcom turnieju czytelniczego dużej wiedzy o lekturze!

 

 

 

/red. Joanna Kołodziejska/.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)