Dnia 7 maja br. odbył się w bibliotece szkolnej cykliczny Turniej czytelniczy dla klas czwartych. Mistrz czytelnictwa 2026 roku pt. Czy znasz Pinokia?
Celem konkursu było:
- popularyzacja książki i czytelnictwa,
- rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury od najmłodszych lat,
- upowszechnianie czytania jako wartościowej i twórczej formy spędzania czasu wolnego, - promocja szkoły i biblioteki szkolnej.
Mistrzem czytelnictwa klas czwartych w roku 2026 r. została drużyna z klasy IV A
w składzie:
1. Maja Jaśkiewicz
2. Maja Wiśniewska
3. Gabriela Wiśniewska Vicemistrzem czytelnictwa klas czwartych 2026 r. została drużyna z klasy IV B
w składzie:
1.Maja Rybicka
2. Antoni Kubasiński
3. Jerzy Węglewski
Tytuł mistrza i vicemistrza nagrodzony został dyplomem dla drużyn , indywidualnymi nagrodami książkowymi , statuetką dla mistrza czytelnictwa.
Nagrody książkowe były ufundowane w ramach gratisu za współpracę biblioteki szkolnej z wydawnictwem- księgarnią Tuliszków.
Gratulujemy zwycięzcom turnieju czytelniczego dużej wiedzy o lekturze!
/red. Joanna Kołodziejska/.
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/1197-mistrz-czytelnictwa-2026-roku-wyloniony#sigFreeIdf4abeca310

