logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

30 marca 2026 r. przedstawiciele klas VIIIa i VIIIb odwiedzili różne instytucje na terenie naszej gminy w ramach promocji szkoły oraz Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „Rok liturgiczny w mojej szkole”, realizowanego podczas lekcji religii. Celem tej inicjatywy była nie tylko promocja szkoły, ale przede wszystkim dzielenie się dobrem i świąteczną radością.

 

Delegacja wręczyła własnoręcznie wykonane przez uczniów klas IV–VIII kartki świąteczne oraz drobne upominki pracownikom: apteki, poczty i ośrodka zdrowia, a także przedstawicielom Urzędu Gminy Strzelce, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Odwiedzono również księdza proboszcza, członków Klubu Seniora, panią dyrektor Gminnego Przedszkola, panie dyrektor naszej szkoły, panią sekretarkę oraz przekazano upominek Przewodniczącej Rady Rodziców.

 

We wszystkich odwiedzanych miejscach uczniowie spotkali się z ogromną życzliwością i wdzięcznością. Ich postawa jest pięknym przykładem tego, że wartości przekazywane w szkole znajdują odzwierciedlenie w codziennych działaniach – poprzez pamięć o innych oraz bezinteresowną chęć niesienia radości.

 

                                                                                                                                                                     Elżbieta Laskowska

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)