logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

04.03.2026r. uczniowie klasy  IV a i IV b  byli na  wycieczce  w  Łodzi .

 

Oglądali   spektakl w Teatrze Arlekin  pt. „ Dzieci i ryby” .  Spektakl wpisywał  się w nurt teatru społecznie zaangażowanego i stanowił  rodzaj manifestu na rzecz praw dziecka. Przedstawienie miało formę kolażową, a historie były  opowiedziane językiem teatru lalek i formy.Ich tematem była   przyjaźń , która  jest  ważną potrzebą  każdego człowieka.

 

Po spektaklu przyszedł czas na błogi relaks i  degustację   naleśników i innych przekąsek  w naleśnikarni Manekin,  która mieści się przy najbardziej  znanym deptaku Łodzi czyli ulicy Piotrkowskiej.

 

Ostatnim punktem wycieczki była projekcja  w Planetarium  EC1 filmu  pt. „Najbliższe podwórko”.  W tym pokazie uczniowie  dowiedzieli  się , gdzie w Drodze Mlecznej jest nasze miejsce. Spotkali  się oko w oko z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny. Obejrzeli   z bliska powierzchnię Słońca i wybrali się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego, sięgając do jego odległych granic.

 

Marcowa wycieczka dostarczyła dużo emocji i była doskonałą formą integracji uczniów klas czwartych .

 

.

 

                          Opiekunowie  wycieczki  : Jolanta Janik, Adam Grabarczyk, Joanna Kołodziejska

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)