04.03.2026r. uczniowie klasy IV a i IV b byli na wycieczce w Łodzi .
Oglądali spektakl w Teatrze Arlekin pt. „ Dzieci i ryby” . Spektakl wpisywał się w nurt teatru społecznie zaangażowanego i stanowił rodzaj manifestu na rzecz praw dziecka. Przedstawienie miało formę kolażową, a historie były opowiedziane językiem teatru lalek i formy.Ich tematem była przyjaźń , która jest ważną potrzebą każdego człowieka.
Po spektaklu przyszedł czas na błogi relaks i degustację naleśników i innych przekąsek w naleśnikarni Manekin, która mieści się przy najbardziej znanym deptaku Łodzi czyli ulicy Piotrkowskiej.
Ostatnim punktem wycieczki była projekcja w Planetarium EC1 filmu pt. „Najbliższe podwórko”. W tym pokazie uczniowie dowiedzieli się , gdzie w Drodze Mlecznej jest nasze miejsce. Spotkali się oko w oko z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny. Obejrzeli z bliska powierzchnię Słońca i wybrali się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego, sięgając do jego odległych granic.
Marcowa wycieczka dostarczyła dużo emocji i była doskonałą formą integracji uczniów klas czwartych .
.
Opiekunowie wycieczki : Jolanta Janik, Adam Grabarczyk, Joanna Kołodziejska
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/1177-wycieczka-do-lodzi-uczniow-klas-czwartych#sigFreeId09d0aad8ad

