Październik jest szczególnym miesiącem, w którym zwracamy się do Matki Bożej w naszych sprawach, dlatego też w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs szkolno-parafialny pt.,, Mój rodzinny różaniec” wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez uczniów klas 1-8.
Celem konkursu, oprócz rozbudzenia umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej (rodzinnej), był także rozwój umiejętności plastycznych i manualnych oraz wzmocnienie relacji dziecka z rodzicami poprzez wspólną pracę.
Napłynęło 29 prac konkursowych, spośród których specjalnie powołane jury konkursowe wyłoniło zwycięzców, kierując się takimi kryteriami jak: poprawność wykonania różańców, estetyka wykonania pracy, pomysłowość oraz włożony wkład pracy.
Dzieci wraz z rodzicami wykazali się dużą kreatywnością. Do wykonania różańca wykorzystano najróżniejsze materiałynp.: z dzikiej róży, kasztanów, guzików, kukurydzy, masy porcelanowej, orzechów, rodzynków, koralików, cukierków, popcornu, folii aluminiowej, jarzębiny, żołędzi.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 listopada 2022 roku . Zwycięzcom zostały wręczone nagrody, a pozostałym uczestnikom upominki.
Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu oraz w kościele św. Trójcy w Strzelcach.
Klasy I-III
I miejsce: Borys Bujko kl. IIb
II miejsce: Sabina Witkowska kl. IIb
III miejsce: Lena Markowska kl. Ia
Wyróżnienie: Weronika Twardowska kl. Ia
Aleksandra Oziemska kl. IIb
Hanna Zgierska kl. IIa
Hanna Kacprzak kl. IIIa
Blanka Zieleniewska kl. IIIb
Iga Zgórzyńska kl. Ia
Natalia Anusiak kl. IIIa
Pozostali uczestnicy konkursu:
Urszula Anusiak kl. Ia
Gabriela Wiśniewska kl. Ia
Maja Wiśniewska kl. Ia
Adrian Matusiak kl. IIa
Lena Węglarek kl. IIb
Maja Węglarek kl. IIb
Adam Życzkowski kl. IIb
Aleksander Woźniak kl. IIb
Amelia Ledzion kl. IIb
Natalia Stolarczyk kl. IIIa
Natalia Anusiak kl. IIIa
Franciszek Podel kl. IIIa
Miłosz Bujko kl. IIIb
Iga Grabowska kl. IIIb
Natalia Woźniak kl. IIIb
Klasy IV-VIII
I miejsce: Maria Witkowska kl. IVb
II miejsce: Jakub Leszczyński kl.Va
III miejsce: Fabian Gąsiorowski kl. IVb
Wyróżnienie: Klaudia Przyłucka kl. Vb
Wyróżnienie: Agata Przybylska kl. Va
( Elżbieta Laskowska, Marta Podel)
https://spstrzelce.pl/index.php/aktual/755-rozstrzygniecie-konkursu-szkolno-parafialnego-moj-rodzinny-rozaniec#sigFreeId2868e2af3f