logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

 

Z uwagi na zbliżający się dzień 1 listopada przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz dwie uczennice uczęszczające na zajęcia folklorystyczno-historyczne wybrali się wraz z opiekunką na miejscowy cmentarz.

 

Na miejscu uprzątnięte zostały groby powstańców styczniowych oraz żołnierzy z okresu 2. wojny światowej. Ponadto uczniowie zapalili światełka również na grobie dawnej nauczycielki z naszej szkoły oraz na pięciu innych mogiłach, jakimi nikt się już nie zajmuje. Na cmentarz wybrali się z kolei ze zniczami przyniesionymi wcześniej przez niektórych uczniów naszej szkoły w ramach organizowanej przez samorząd akcji  ,,Światełko pamięci”. 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji – dzięki Wam na uprzątniętych przez nas grobach mogliśmy pozostawić ślad wskazujący na to, że młode pokolenia wciąż pamiętają o konieczności oddania zmarłym szacunku.

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)