logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

Około 50-osobowa grupa młodzieży wzięła udział w autokarowej wycieczce historycznej do Kutna, Sochaczewa i Łowicza. W grupie tej znalazło się także 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach wraz z opiekunem. Wycieczka odbyła się przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strzelcach.

W wycieczce udział wzięli także uczniowie ze Szkół Podstawowych w Żeronicach i Pleckiej Dąbrowie w gminie Bedlno oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie, po czym pojechali do Skierniewic, Tam w programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą,  ruiny Zamku Książąt Mazowieckich oraz lekcja muzealna, zakończona grą terenową w Muzeum Kolejki Wąskotorowej.

Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Trzy  Wieże, a współorganizatorami: Gminny Ośrodek Kultury w Strzelcach i Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Bohaterowie z sąsiedztwa”, ze środków finansowych pozyskanych z Mikrograntów Województwa Łódzkiego. Pomysłodawcą i inicjatorem projektu jest Marek Drabik.

W planach są kolejne tego typu wycieczki historyczne, min. do  Nieborowa i Arkadii, Krośniewic, Płocka i Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu.

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)