logo-fundusze europejskie
 

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „NIE TYLKO DLA ORŁÓW”realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Łódzkiego na lata 2014-2020 nasza szkoła wzbogaciła się między innymi o sprzęt komputerowy.

Do pracowni edukacji wczesnoszkolnej trafiło 15 nowoczesnych laptopów. Najmłodsi uczniowie z ogromną radością wykorzystują je do pracy zarówno na zajęciach edukacji informatycznej, jak i wczesnoszkolnej. Korzystają z materiałów multimedialnych dostępnych w sieci jak i na multibookach, gier i zabaw oraz platform edukacyjnych.

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej jest nie tylko fantastyczną pomocą szkolną, nieocenionym źródłem wiedzy czy okazją do zaadaptowania zdobyczy technologii na potrzeby procesu edukacyjnego, ale również szansą na dyskusję z dziećmi na potencjalnych zagrożeń płynących z Internetu.

 

/S.Pacholec/

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)