logo-fundusze europejskie
 

11 VI 2019 uczniowie klas IV-VII wyruszyli na czterodniową wycieczkę (Toruń, Łeba, Gdynia , Gdańsk, Wdzydze Kiszewskie). Pierwszego dnia zawitaliśmy do Torunia, gdzie pierwszą atrakcją była wizyta w Planetarium i seans „Cudowna podróż”, podczas którego dzieciaki mogły dowiedzieć się (Dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone? Co to jest gwiazdozbiór? Czy to prawda, że na niebie są wozy i niedźwiedzie z ogonami? Jak wygląda Księżyc z bliska? Czym są gwiazdy? Czy na innych planetach są kosmici?). Po seansie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie stolicy pierników.

            Dzień drugi to zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego. Melexami udaliśmy się na Wydmę Czołpińską gdzie dzieciaki mogły poczuć się jak na pustyni. Następnym punktem była wizyta w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie gdzie oprócz oglądania eksponatów zobaczyli prezentację 3D dotyczącą parku. Po powrocie do Łeby plażą przeszliśmy do ośrodka gdzie dzień zakończyliśmy ogniskiem.

            Po wczesnej pobudce trzeciego dnia ruszyliśmy do Trójmiasta. W Gdyni odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie gdzie oglądaliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata oraz uczestniczyliśmy w zajęciach „Niezwykłe zwierzęta morskie”. Z Gdyni ruszyliśmy do Gdańska gdzie wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy najważniejsze miejsca dla historii miasta oraz Polski (np. Westerplatte).

            Dzień ostatni to wizyta w Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich (muzeum typu skansenowskiego, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia). Uczniowie podzieleni na grupy brali udział w następujących zajęciach (garncarstwo, wyrób kwiatów z papieru, malarstwo na szkle oraz dawne gry i zabawy). Pomimo upału wszyscy bawili się znakomicie.

            Trochę zmęczeni ale opaleni i pełni wrażeń wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do Strzelec.

Opiekunowie: E. Cierpikowska, E. Czerwińska, S. Pacholec.

                                                                                                                                                                                                          Janusz Karbowski

 

                                                

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)